Açık Teras

Armada Açık Teras, İstanbul'da yaz gecelerinin “klasiği” olma özelliği yanında; eşsiz konumu , deneyimli personeli, misafirperverliği ve sunduğu Armada mutfağı ile İstanbulseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Bir taraftan Marmara Denizi, Kadıköy ve Adalar, diğer taraftan Sultanahmet Camii ve Ayasofya manzarası ile çevrili Teras’ta, ışıklandırılmış İstanbul silueti de misafirlerimizin gecesine renk katar.

Yaz boyunca lokanta ve barıyla hizmete açık olan Armada Teras, oturma düzeni ile kullanıldığında 300 kişi, kokteyllerde ise 400 kişi kapasitelidir.

Teras Bar

Yazı kentte geçiren İstanbulluları iş saatlerinden sonra en çok ferahlatan mekânlardan biri olan Teras Bar’da soğuk ve sıcak “Çilingir Tepsi”lerinden lezzetli atıştırmalıklar ve İstanbul müzikleri eşliğinde serinletici içkiler alınabilir...

Armada Teras’ın “terra cota” zemininden bir ahşap platformla ayrılıp yükseltilen, dört tarafı açık, üzeri beyaz yelken kumaşı kaplı Teras Bar’ın geniş beyaz keten minderli oturma alanları, ahşap bar tabureleri ve beyaz ışık sütunları, özellikle hava karardıktan sonra, konforlu bir teknede seyahat duygusu yaratır.

Kapalı Teras

Serin havalarda aynı manzaranın keyfini saydam çatılı, saydam duvarlı Armada Kapalı Teras'ta sürdürmek mümkündür. İç açıcı bitkilerden oluşan canlı dekoru limon ve mandalina ağaçları ile renklendirilen Kapalı Teras, hafta sonu kahvaltılarıyla İstanbul'a sunulan bir "Kış Bahçesi" özelliği taşır. Ayrıca hem açık hem kapalı Teras’a hizmet veren şarap mahzeni geniş ve nitelikli Türk şaraplarından seçilmiş zengin bir koleksiyon içerir. Kapalı Teras'ın kapasitesi; oturma düzeninde 150, kokteyllerde 200 kişidir.

Armada Teras'ta Pazar Kahvaltısı

Tarihi surların yanıbaşında, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, kafanızı ve İstanbul’u dinleyerek sevdiklerinizle birlikte şöyle ağız tadıyla bir Pazar kahvaltısı yapmaya dersiniz?

Marmara Denizi, Sultanahmet Camii ve Ayasofya ile çevrili Armada Teras’ta, Armada usulü kişiye özel semaverlerimizde demlenen tavşan kanı çaylarımızın yanında, yöresel doğal üreticilerden seçerek sunduğumuz birbirinden lezzetli, doğal ve sağlıklı kahvaltı ürünlerimizin, Armada fırınlarında hazırlanan poğaçalarımızın ve meşhur Ahırkapı şerbetimizin tadına doyamayacaksınız.

» Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Ramazan ve Armada Teras’ta Udi Eşliğinde İftar

İstanbul’un tarihi merkezinde, mahyaları, ışıkları ile eşsiz Sultanahmet Camii’nin muhteşem silueti, Marmara Denizi’nden esen serinletici hava, İstanbul mutfağının geleneksel iftar menüsü ile oruç tutanlara huzurlu ve mutlu bir ortam sunan Armada Otel’in Teras’ı Ramazan için hazır.

» Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız